Automatyczna klimatyzacja i system SYNC 4 dla Transita z dieslem

Automatyczna klimatyzacja i system SYNC 4 dla Transita z dieslem

Ford Polska oficjalnie potwierdził, że klienci mogą zamówić także spalinowego Transita m.in. z automatyczną klimatyzacją i systemem SYNC 4.

Po publikacji wrażeń z pierwszych jazd elektrycznym E-Transitem napisałem, że wyposażony jest on w automatyczną klimatyzację oraz 12-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego SYNC 4, który nie był dostępny w spalinowych wariantach tego dostawczaka.

Pod postem na facebooku dostawczakiem.pl komentarz napisał Dariusz, który twierdził, że jeszcze pod koniec stycznia w ramach uaktualnienia jego zamówienia na nowego Transita pojawiła się opcja automatycznej „klimy” oraz nowego systemu SYNC 4.

Reklama

Zobacz też: Test: Ford Transit L5 – na międzynarodówkę (wideo, zdjęcia)

System kamer 360° to jedna z opcji niedostępnych dotychczas w Transitach. Na pewno widok z 4 kamer przyda się np. podczas manewrowania wersją jumbo, czyli furgonem L4H3.

I rzeczywiście teraz Ford Polska oficjalnie potwierdza, że w na liście wyposażenia spalinowych wariantów znalazły się te dwa wspomniane wyżej elementy.

Warto zatem dodać, że SYNC 4 oferuje już bezprzewodową łączność ze smartfonem wyposażonym w Android Auto lub Apple CarPlay.

Do tego dochodzi elektryczny hamulec ręczny, uruchamianie silnika przyciskiem Ford Power oraz system bezkluczykowy, który jest niedostępny w wersji z podwójnymi bocznymi drzwiami oraz dla podwozi do zabudowy.

Ponadto w ofercie spalinowych Transitów pojawiły się kamery zapewniające widoczność 360 stopni dookoła auta.

Ford Polska potwierdza także, że na 2022 rok przygotowano także standaryzację funkcji w najpopularniejszej wersji wyposażenia Trend – obejmuje ona podgrzewaną przednią szybę, automatyczne światła i wycieraczki, system kontroli pasa ruchu oraz funkcję zapobiegania kolizjom Pre Collision Assist.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: