Autonomiczny kurierski Ford Transit na testach w Europie

Autonomiczny kurierski Ford Transit na testach w Europie

Autonomiczny kurierski Ford Transit na testach w Europie. Auto dostarczy paczki… pieszym kurierom. Partnerem programu została firma Hermes.

Ford rozpoczyna w Europie program badań nad możliwościami wdrożenia autonomicznych pojazdów. Partnerem projektu została firma Hermes, która specjalizuje się kurierskich dostawach do klientów detalicznych.

Wyglądający na specjalnie przystosowany do jazdy autonomicznej Ford Transit w rzeczywistości prowadzi człowiek. Jest on schowany za… pokrowcem maskującym w kształcie fotela kierowcy.

Reklama

Chodzi o to, aby sprawdzić „sytuacje badające zaufanie użytkowników drogi do pojazdu bez człowieka za kierownicą”.

Zobacz też: W 7 dni przerobił firmowego Transita w kampera i pojechał do Laponii

Zamysł dwutygodniowych testów w Londynie z Fordem Transitem jest taki, aby piesi kurierzy odbierali paczki z podjeżdżającego w wyznaczone punkty pojazdu.

Przy wykorzystaniu terminala czy smartfona będą mogli oni otworzyć pojazd a potem poprzez komunikaty głosowe i wizualne wyświetlane na ekranie szybko dotrą do skrytki, w której znajdują się potrzebne w danym miejscu i czasie paczki dla klientów.

Warto przy okazji dodać, że Ford testuje technologię autonomicznej jazdy w sześciu miastach USA przy współpracy z Argo Al. Amerykańska marka zaplanowała w perspektywie 10 lat do 2025 roku inwestycje w wysokości około 7 miliardów dolarów na badania i wdrożenie technologii autonomicznych samochodów.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: