Benzyna i diesel podrożały. LPG ciągle na niskim poziomie

Benzyna i diesel podrożały. LPG ciągle na niskim poziomie

Największy wzrost średniej ceny zanotowała benzyna Pb95. Droższy też jest olej napędowy. Jedynie jeżdżący autami na LPG cieszą się niską ceną tego paliwa.

Jak podaje portal e-petrol.pl, w tym tygodniu największa podwyżka detalicznej ceny dotyczy bezołowiowej „95-ki”, która aktualnie w Polsce wyceniana jest średnio na 4,28 zł za litr, czyli o 6 groszy więcej niż w ubiegłym tygodniu.

Najmniejszy wzrost, bo 2-groszowy wzrost przeciętnej ceny odnotował olej napędowy. Obecnie litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 3,89 zł.

Reklama

Zobacz też: Jakość paliw 2015. Najgorzej wypadł olej napędowy

Jedynym paliwem, którego średnia cena zanotowała spadek jest autogaz. W tym tygodniu kierowcy jeżdżący na LPG musieli zapłacić przeciętnie 1,59 zł/l, a to o 2 grosze mniej w zeszłym tygodniu.

W tym tygodniu najtańszym miastem pod względem średniej ceny obydwu benzyn jest Wrocław. Przeciętna cena benzyny 95 wynosi tam 4,18 zł/l. Najmniej za litr ON zapłacimy w Rzeszowie, średnio 3,87 zł. Również w Rzeszowie oraz w Krakowie odnotowana została najniższa cena LPG, przeciętnie wynosi ona 1,54 zł/l.

Źródło zdjęcia: BP

Podziel się: