Reklama
stats

Na polskich stacjach najszybciej drożeje diesel

Na polskich stacjach najszybciej drożeje diesel

W bieżącym tygodniu zarówno Pb95 jak i olej napędowy kolejne wzrosty ceny detalicznej. Jedynie autogaz pozostaje od pięciu tygodni na stałym poziomie.

Jak wynika z danych portalu e-petrol.pl największy wzrost średniej ceny detalicznej na rynku krajowym odnotował diesel. Średnia detaliczna cena na polskich stacjach wynosi aktualnie 4,21 zł za litr. Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem koszt oleju napędowego podrożał przeciętnie o 4 grosze.

Zobacz też: Jakość paliw 2015. Najgorzej wypadł olej napędowy

Reklama

Coraz więcej kosztuje też litr 95-oktanowej benzyny bezołowiowej, który kształtuje się przeciętnie na poziomie 4,51 zł. W zeszłotygodniowym notowaniu Pb95 była tańsza o 3 grosze.

Kierowcy busów jeżdżących na autogazie mają ciągle okazję tankować tanio LPG. Paliwo to utrzymuje stałą cenę – średnio 1,59 zł/l – już piąty tydzień z rzędu. Specjaliści z portalu e-petrol.pl tłumaczą to tym, iż wynika to m.in. z sytuacji na rynku półhurtu, który pomimo podwyżek w hurcie nie przenosi się na wyższe ceny LPG na stacjach.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 i diesla jest województwo lubelskie (przeciętnie 4,44 zł/l i 4,14 zł/l). Za to najtaniej zatankujemy autogaz w Wielkopolsce (1,55 zł/l).

Źródło zdjęcia: Shell

Podziel się: