Reklama

Średnie ceny paliw w Polsce na niemal stałym poziomie

Średnie ceny paliw w Polsce na niemal stałym poziomie

Aktualne średnie ceny detaliczne oleju napędowego i autogazu pozostały na poziomie z ubiegłego tygodnia. Jedynie benzyna Pb95 zanotowała niewielki wzrost.

Jak wynika z analizy rynku detalicznego przeprowadzonego przez portal e-petrol.pl, obecnie litr diesla na stacji kosztował średnio 3,87 zł, czyli dokładnie tyle samo, co w ubiegłym tygodniu.

Podobna sytuacja ma miejsce z paliwem LPG, które już od trzech tygodniu utrzymuje przeciętną cenę na poziomie 1,59 zł/l. Niewielki, bo 1-groszowy wzrost zanotowała jedynie benzyna Pb 95, której litr kosztuje aktualnie 4,16 zł.

Reklama

Zobacz też: Jakość paliw 2015. Najgorzej wypadł olej napędowy

Benzyna 98 również odnotowała 1 groszowy wzrost przeciętnej ceny i w tym tygodniu trzeba za nią zapłacić średnio 4,50 zł/l.

W tym tygodniu kierowcy tankujący olej napędowy zapłacą najmniej na Lubelszczyźnie (przeciętnie 3,80 zł/l).  Z kolei najniższa średnia cena benzyny Pb95 została odnotowana w województwie lubelskim, małopolskim i wielkopolskim (4,12 zł/l). Po raz kolejny najtańszy autogaz zatankować można w Świętkorzyskiem (1,54 zł).

Źródło zdjęcia: Orlen

Podziel się: