Reklama

Berlin wprowadza zakazy wjazdu dla Diesli starszych niż Euro 5

Berlin wprowadza zakazy wjazdu dla Diesli starszych niż Euro 5

Decyzją sądu administracyjnego Berlin wprowadza zakazy wjazdu dla Diesli starszych niż Euro 5. Na początek strefą objętych będzie częściowo 8 ulic.

We wtorek 9 października Sąd Administracyjny w Berlinie postanowił, że wprowadzona zostanie strefa z zakazem wjazdu dla pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych, których silniki spełniają normy emisji spalin niższą niż Euro 6.

Zobacz też: Norma Euro 6 w autach dostawczych – jak to jest z tym AdBlue?

Reklama

Jak na razie zakaz wjazdu pojazdom z jednostkami wysokoprężnymi z homologacją do Euro 5 włącznie dotyczyć będzie odcinków 8 berlińskich ulic w centrum (Leipziger Strasse, Reinhardtstraße, Bruckestraße, Friedrichstrasse, Kapweg, Alt Moabit, Stromstraße oraz Leonorenstraße).

Jak podaje portal mypolacy.de berlińscy sędziowie wstrzymali się od wypowiedzi na temat tego, jak uregulowany zostanie wprowadzony zakaz wobec osób pracujących oraz mieszkających w utworzonej strefie.

Pierwszym niemiecki miastem, który w maju 2018 roku wprowadził na dwóch odcinkach dróg strefę wolną od starszych Diesli (poniżej Euro 6) to Hamburg.

Z kolei już od 1 stycznia Stuttgart wprowadzi tzw. umweltzone, które obejmie niemal całe miasto dla samochodów z silnikami spełniającymi normę nie spełniających co najmniej normy Euro 5.

Zobacz też: Iveco Daily Blue Power – relacja z jazd ekologicznymi dostawczakami

Prawdopodobnie również i w Berlinie dostawcy będą mogli poruszać się po strefie, chociaż, ale bardziej chodzi o trend, który w przyszłości wyeliminuje w ogóle z centrów europejskich miast pojazdy spalające olej napędowy.

Podziel się: