Reklama
stats

Brygadówka to nie autobus – 6 osób na pace Iveco Daily

Brygadówka to nie autobus – 6 osób na pace Iveco Daily

ITD zatrzymało do sprawdzenia Iveco Daily, które wyglądało jakby było mocno przeciążone, jednak na pace zamiast towaru inspektorzy znaleźli 6 pasażerów.

Inspektorzy z Delegatury Południowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w czwartek 22 września zatrzymali do kontroli 6-osobową brygadówkę Iveco Daily III ze względu na podejrzenie znacznego przekroczenia ładowności pojazdu, a do tego kierujący autem rozmawiał podczas jazdy przez telefon komórkowy.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

W związku ze znacznym przekroczeniem liczby przewożonych osób w pojeździe, niż pozwalał na to wpis w dowodzie rejestracyjnym Iveco, kierującemu zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Ponadto inspektorzy ukarali mężczyznę, który okazał się obywatelem Ukrainy, mandatem karnym w łącznej wysokości 700 złotych.

A co, jeżeli widoczne na zdjęciu powyżej Iveco Daily zderzyłoby się czołowo z innym pojazdem przy prędkości 64 km/h? Jedna osoba siedząca w ładowni o wadze 84 kilogramów zamieni się w ułamek sekundy w 2,5-tonowy pocisk.

Zobacz też: ITD Kraków zatrzymało Iveco Daily przeładowane o 7 ton

W przypadku, gdy każdy z tych sześciu pasażerów siedzących na pace ważyłby 84 kilogramy, w stronę przedniej części pojazdu zaczęłaby napierać masa 15 ton! Chyba żadna ścianka grodziowa, a na pewno oparcie fotela – co widać na powyższym zdjęciu – nie wytrzyma takiej siły…

Źródło zdjęcia: WITD Kraków

Podziel się: