Ceny paliw: diesel stabilny, taniej Pb95 i LPG

Ceny paliw: diesel stabilny, taniej Pb95 i LPG

Ceny oleju napędowego na polskich stacjach paliw są stabilne już trzeci tydzień. Niewielki spadki odnotowała za to 95-oktanowa benzyna i autogaz.

Już od trzech tygodni średnia cena oleju napędowego na polskich stacjach paliw utrzymuje się na poziomie 3,69 zł za litr. Według notowań portalu e-petrol.pl ostatni raz taki poziom zanotowano pod koniec września 2009 roku.

Zobacz też: Kontrola stacji paliw – przekłamania nawet o 7,2 proc.

Reklama

Jedynie 2-groszowy spadek średniej ceny detalicznej zauważono w przypadku benzyny 95-oktanowej, która obecnie kształtuje się na poziomie 3,95 zł za litr.

Według ekspertów e-petrol.pl największą obniżkę zauważyć będą mogli kierowcy jeżdżący na autogazie. Przed tygodniem litr LPG kosztował na krajowych stacjach średnio 1,75 zł. Aktualnie autogaz staniał przeciętnie o 3 grosze mniej, czyli 1,72 zł/l.

W tym tygodniu najtaniej można kupić olej napędowy na Lubelszczyźnie (3,60 zł/l). Kierowcy jeżdżący na „95-tce” najmniej zapłacą w województwie opolskim i wielkopolskim (3,90 zł/l). Z kolei najtańszy autogaz można znaleźć obecnie w Świętokrzyskiem (1,65 zł/l).

Źródło zdjęcia: Statoil

Podziel się: