Reklama

Ceny paliw – olej napędowy nieznacznie podrożał

Ceny paliw – olej napędowy nieznacznie podrożał

W bieżącym tygodniu spadły ceny benzyny Pb95 i LPG. Minimalnie podrożał olej napędowy, który kosztuje na polskich stacjach średnio 3,68 zł za litr.

Według analityków z portalu e-petrol.pl w tym tygodniu olej napędowy podrożał o 1 grosz o kosztuje średnio 3,68 złotych za litr. Jak twierdzą specjaliści podwyżka cen detalicznych wynika z sytuacji na rynku hurtowym, gdzie można zaobserwować od jakiegoś czasu wzrastająca cenę ON.

Nieznaczny spadek zanotowała benzyna 95-oktanowa, której przeciętna cena detaliczna kosztuje 3,89 złotych za litr, co oznacza, że w ciągu tygodnia to paliwo potaniało o 3 grosze.

Reklama

Zobacz też: Kontrola stacji paliw – przekłamania nawet o 7,2 proc.

Najmniejszy, bo 1-groszową obniżkę zanotował autogaz. Przed tygodniem za litr LPG trzeba było zapłacić średnio 1,69 zł. Aktualnie przeciętna cena tego paliwa na polskich stacjach wynosi 1,68 zł/l.

Najtańszym regionem, gdzie można obecnie kupić olej napędowy, ale też i benzynę Pb95 jest województwo lubelskie (odpowiednio 3,83 zł i 3,58 zł za litr). Z kolei kierowcy jeżdżący na LPG najmniej zapłacą w Świętokrzyskiem (1,62 zł za litr).

Źródło zdjęcia: Statoil

Podziel się: