Chciał ominąć punkt kontrolny ITD. Kierowca busa z karą 2000 zł

Chciał ominąć punkt kontrolny ITD. Kierowca busa z karą 2000 zł

Policjanci zainteresowali się dostawczym autem, którego kierowca chciał ominąć punkt kontrolny ITD. Mężczyzna dostał 2000 zł kary.

Co się odwlecze, to nie uciecze – kolejne polskie przysłowie niemal idealnie opisuje sytuację, do której doszło we wtorek 4 kwietnia w miejscowości Małe Czyste pod Chełmnem (woj. kujawsko-pomorskie).

Inspektorzy ITD prowadzili na drodze krajowej nr 91 działania kontrolne, ale prowadzący widoczne na zdjęciu Iveco Daily ewidentnie chciał uniknąć spotkania z „Krokodylami” i skręcił kilkaset metrów przed patrolem inspekcyjnym w boczną drogę.

Reklama

Zauważyli to policjanci „drogówki” z Chełmna, którzy zatrzymali załadowanego dostawczaka i skierowali na punkt wagowy przy DK 91.

Wtedy szybko wyszło na jaw, dlaczego kierujący Dajlakiem chciał uniknąć wjazdu na wagi ITD – zarejestrowane z 3,5-topnowym DMC auto było przeciążone o blisko 1,5 tony.

Cała sytuacja zakończyła się dla prowadzącego Iveco zatrzymaniem dowód rejestracyjnego przez policjantów a do tego za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej ukarano kierowcę grzywną w wysokości 2000 złotych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. ArchieDublin

    ale czy mogl sie odwolac od kary,bo to Policja a nie ITD..
    czy odholowano i rozladowano?

Komentarze zamknięte.