Chciał przełożyć nr VIN z rozbitego do kradzionego Sprintera 907

Chciał przełożyć nr VIN z rozbitego do kradzionego Sprintera 907

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali mężczyznę, który chciał przełożyć nr VIN z rozbitego do kradzionego Sprintera 907.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy otrzymali informację o miejscu, gdzie może znajdować się skradziony Mercedes Sprinter.

Współpracując z policjantami z komisariatu Poznań-Grunwald oraz z Białych Błot przeszukano posesję w Cielu pod Bydgoszczą, gdzie miały być części oraz podzespoły ze skradzionych pojazdów.

Reklama

Na miejscu policjanci znaleźli 33-letniego właściciela posesji, na której – poza częściami samochodowymi – znajdował się wyceniony na 150 000 złotych furgon Mercedesa, który został wcześniej skradziony na terenie Poznania.

Zobacz też: Awarie silników w Sprinterach z OM 651 i OM 642

Wstępne ekspertyza biegłego z dziedziny mechanoskopii potwierdziły, że Sprinter 907 w longu ma widoczne ślady ingerencji w numer VIN oraz w tabliczkę znamionową.

Dalsze ustalenia śledczych dowiodły, że właściciel furgonu kupił wcześniej na terenie Niemiec podobnego, choć rozbitego Mercedesa Sprintera po to, aby zalegalizować rejestrację kradzionego auta, które także kupił, lecz po znacznie niższej niż rynkowa cenie.

Mężczyzna dokonał tzw. przeszczepu, co potwierdził biegły z zakresu mechanoskopii.

Teraz śledczy gromadzą dalsze dowody dotyczące zarówno Sprintera, jak i innych zabezpieczonych na posesji części samochodowych, które mogą również pochodzić z kradzieży.

Policjanci zabezpieczyli dostawczaka i przewieźli go na policyjny parking, a 33-letni mieszkaniec Ciela będzie odpowiadać za zarzut umyślnego paserstwa.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: