Reklama

Chiński JAC 1063K jako pomoc drogowa. Pod kabiną Cummins

Chiński JAC 1063K jako pomoc drogowa. Pod kabiną Cummins

Na Podlasiu do kupienia jest chińska 7,5-tonowa ciężarówka JAC 1063K pojazd pomocy drogowej. Pod kabiną pracuje Cummins ISF3.8.

Chińskie skutery, motocykle i samochody bez problemu można kupić w Polsce od dłuższego czasu. Są też i lekkie pojazdy użytkowe a nawet ciężarówki BYD, które próbuje też sprzedawać Inter Cars znana handlu częściami motoryzacyjnymi.

Niemniej na rynku pojazdów używanych są to dalej rzadko spotykane pojazdy. Ostatnio Czytelnik Kamil podesłał link do anonsu z taką 7,5-tonówką „made in China” 🙂

Reklama

Wystawiony na sprzedaż w serwisie olx.pl JAC 1063K zabudową typu pomoc drogowa ma przejechane tylko 10 000 km, chociaż pojazd wyprodukowany został w 2013 roku. Zatem przez większość czasu stał a nie pracował.

JAC 1063K zarejestrowany jest na kategorię C i – jak przystało na pełnoprawną ciężarówkę – ma ramową konstrukcję. Do tego zawieszenie z przodu i z tyłu oparto na resorach a hamulce są pneumatyczne, choć bębnowe, także na przedniej osi.

Mamy tutaj 4-cylindrowego turbodiesla Cummins ISF3.8s5141, który spełnia normę Euro 5 i generuje 141 KM. Jednostka napędowa posiada już DPF-a oraz układ SCR z AdBlue i zblokowana jest z 6-biegową manualną skrzynią.

Sprzedający wspomina też, że na podwozie założono nowy najazd o długości 5,5 metra i szerokości 2,1 metra – całość pomalowano został epoksydem, a następnie żółtą farbą.

Do tego mamy tutaj lekkie aluminiowe trapy najazdowe oraz wyciągarkę Dragon o uciągu 6t (ponoć jeszcze na gwarancji).

JAC 1063K posiada też cyfrowy tachograf, bowiem jest to w pełni legalnie zarejestrowany samochód ciężarowy z DMC 7495 kg, z czego ładowność przekraczać ma – według opisu sprzedającego – 4100 kg.

Z opisu sprzedającego wynika, że problemu z częściami nie ma, bo JAC 1063K to taki chiński odpowiedni znanego u nas dobrze Isuzu NPR.

Cena nie jest wygórowana, bo w anonsie pojawia się kwota 68 000 zł do negocjacji. Pamiętajmy też, że to niemal nowe auto z 3,8-litrowym silnikiem, choć oczywiście rozpoznawalność marki JAC i obawy o dostępność części zamiennych może mieć tutaj znaczenie.

W każdym razie, jeżeli ktoś używa od lat telefonu Oppo lub Huawei i nie boi się produktów z za Wielkiego Muru, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ. Z ciekawostek można dodać, że chiński sprzęt posiada klimatyzację i tzw. hamulec górski, który przyda się podczas dłuższych zjazdów zwłaszcza z obciążonym najazdem.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + piętnaście =