Reklama

Ciężarowy Mercedes T2 z zaniżonym DMC ważył 8500 kg

Ciężarowy Mercedes T2 z zaniżonym DMC ważył 8500 kg

Zatrzymany na podkarpackiej wsi ciężarowy Mercedes T2 z zaniżonym DMC ważył 8500 kg. Po wystawieniu mandatów i rozładunku auto pojechało dalej…

We wtorek 5 listopada inspektorzy ITD z oddziału w Jarosławiu prowadzili działania kontrolne na drodze wojewódzkiej nr 865 w miejscowości Wólka Zapałowska.

Wśród zatrzymanych pojazdów był także skrzyniowy Mercedes-Benz T2, który przewoził drewno opałowe.

Jak widać na załączonym obok zdjęciu, ładunek aż wypychał na zewnątrz boczne burty!

W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że ta ciężarówka zarejestrowana została naprawo jazdy kategorii B.

Warto wiedzieć, że mająca 3500 kg dopuszczalnej masy całkowitej “T2-ka” nie występowała w seryjnej produkcji z takim DMC.

Zobacz też: Bodykit dla Mercedesa Sprintera 907 od firmy CA Richmann

Ostatecznie po zważeniu pojazdu z ładunkiem wyszło 8500 kg, a na samej tylnej osi spoczywała masa 6600 kg.

Ostatecznie kierujący Mercedesem T2 otrzymał nakaz rozładunku nadmiaru towaru, a do tego ukarany został dwoma mandatami na kwotę 600 zł – 500 za przeładowanie i 100 zł za źle zabezpieczony ładunek.

Do tego jarosławscy inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na podejrzenia dotyczące stanu technicznego pojazdu.

I tak na koniec: na rozładunek “T2-ki” podjechał inny pojazd, ale czy rzeczywiście przerzucono na niego kilka ton drewna, tego nie wiadomo.

Dlaczego?, bo inspektorzy zakończyli już czynności kontrolne na ten dzień i odjechali z punktu kontrolnego jeszcze w trakcie przeładunku…

Zobacz też: 17 500 zł zamiast 500 zł – alternatywna historia Mercedesa Vario

I tak na koniec: pisałem ostatnio o niemal identycznym Mercedesie, który zarejestrowany był tak jak powinien, czyli powyżej 3,5 tony DMC.

Wtedy wielkopolskie “Krokodyle” wszczęły postępowanie administracyjne wobec kierowcy-przedsiębiorcy przeładowanej o prawie 5 ton ciężarówki, które zagrożone było karą 17 500 złotych…

Czyli jednym słowem opłaca się jeździć ciężarówką z zaniżonym DMC, bo mandaty są na poziomie 600 złotych, a nie 17 500 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Rzeszów

Komentarze