Reklama

Citroen Jumper o długości niemal 10 metrów na niemieckim ebay

Citroen Jumper o długości niemal 10 metrów na niemieckim ebay

Sam najazd ma 7 metrów! Citroen Jumper o długości niemal 10 metrów wystawiony został na niemieckim serwisie ebay-kleinanzeigen.de.

Już widzę w myślach, jak ktoś podpina pod tego Jumpera 8-metrową obrotnicę 😉 Ale po kolei.

Wystawiona na niemieckim serwisie ogłoszeniowym autolaweta posiada lekką aluminiową zabudowę bawarskiej firmy Tranutec, więc nie jest to żadna własnoręczna robota z diaxem.

Reklama

Najazd ma długość 7 metrów przy 2,5 metra szerokości, co oznacza, że zmieszczą się tam np. dwa Fiat Seicento. Z drugiej strony z opisu wynika, że Jumper z tą zabudową ma tylko 1000 kg ładowności, co wydaje się w realnych warunkach mało prawdopodobne.

Reasumując, może i dwa Seiko wjadą na najazd, ale już DMC będzie przekroczone. Blisko 10-metrowy Jumper ma co prawda poduszki na tylnej osi, ale wagi BAG czy ITD nie oszukasz.

Zobacz też: Renault Master o długości 10 metrów – zdjęcia od Marcela

Tym bardziej nowego nabywcę ucieszy hak z 2,5-tonowym uciągiem, a więc można tam podpiąć większą lawetę.

Pod maską tego blisko 10 metrowego Jumpera pracuje turbodiesel 2.2 HDi o mocy 120 KM, a więc jednostka z rodziny Puma, która zbiera sporo niezbyt pochlebnych opinii od użytkowników.

Z drugiej strony w opisie ogłoszenia sprzedający podaje, że podobno auto ma tylko 245 000 kilometrów przebiegu, więc samochód nie powinien być jeszcze mocno wyeksploatowany.

I na koniec tradycyjnie: jeżeli ktoś byłby chętny na Jumpera z podwoziem L6 a może i L7, to bezpośredni link znajduje się TUTAJ.

Może ktoś potrzebuje właśnie auta z otwartą platformą, które razem z przyczepą służyć będzie do przewozu lekkich, aczkolwiek długich profili aluminiowych czy rur.

Podziel się: