Reklama

Specjalizowali się Renault Master – ukradli kilkanaście busów na części

Specjalizowali się Renault Master – ukradli kilkanaście busów na części

Policjanci z Radomia i Mławy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy specjalizowali się rozmontowywaniu na części Renault Master – ukradli kilkanaście busów.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu prowadzi działania mające na celu ustalenie sprawców kradzieży dostawczych samochodów, do których dochodziło na terenie województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Zobacz też: Renault Master o długości 10 metrów – zdjęcia od Marcela

Reklama

Przestępcy wyspecjalizowali się konkretnie w Renault Master – w ten sposób zniknęło kilkanaście pojazdów, które po rozebraniu na części trafiały do paserów.

Przełomowym momentem w tej sprawie było zatrzymanie skradzionego kilka dni temu Renault Master z elektronarzędziami i fotowoltaiką.

Najpierw funkcjonariusze odzyskali w pobliżu Płocka Mastera X62 z charakterystyczną “galeryjką” na dachu, którym kierował 40-latek z Kętrzyna oraz współpracującego z nim 34-latka z okolic Mławy.

Następnie w dziupli w Mławie odnaleziono elementy fotowoltaiki pochodzące z dostawczego Renault. Później w Ciechanowie odnaleziono skradzionego w w kujawsko-pomorskim kolejną Masterkę.

Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Obaj zatrzymani mężczyźni na wniosek prokuratury zostali aresztowani na 3 miesiące decyzją Sądu Rejonowego w Mławie. Dalsze działania prowadzi mławska prokuratura oraz policja.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: