Reklama

Citroën Jumper przewoził 2500 kg suszu wartego ponad milion złotych

Citroën Jumper przewoził 2500 kg suszu wartego ponad milion złotych

Nielegalny tytoń wyceniono na 1,15 miliona złotych – zatrzymany przez polskie służby biały Citroën Jumper przewoził 2500 kg suszu.

Zatrzymany na terenie gminy Trzebiel w województwie lubuskim furgon dosłownie po dach załadowany był nielegalnym suszem tytoniowym.

Zobacz też: Używany Citroën Jumper 230 2.5 D – Ruda tańczy jak szalona (zdjęcia)

Reklama

Zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki SG w Tuplicach przy pomocy lubuskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej susz ważył 2500 kg i gdyby trafił na rynek to skarb państwa straciłby niemal 1 150 000 złotych.

Zatrzymanego 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie.

Ponadto za przewóz towarów akcyzowych bez zgłoszenia go do rejestru SENT 35-latka nałożono mandat karny w wysokości 7500 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.

W zasadzie można by rzec, że za przeciążenie busa grozi mu do 3 lat i dostał 7500 złotych… O, jakby takie kary były za przekroczenie DMC to i stawki z kilometra by wzrosły i transport by się w końcu opłacał 😉

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: