Reklama
stats

Daily z Polski z dziurawą ramą. Niemcy wszczęli postępowanie

Daily z Polski z dziurawą ramą. Niemcy wszczęli postępowanie

Policjanci z Kleve zatrzymali Iveco Daily na polskich tablicach. Za skorodowaną ramę Niemcy wszczęli postępowanie karne wobec właściciela.

W poniedziałek 11 grudnia funkcjonariusze z niemieckiego miasta Kleve (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia) zwrócili uwagę na jadące ulicą Wilhelmstrasse dostawcze Iveco Daily na polskich numerach rejestracyjnych.

Biała „blaszka” podobno nawet z zewnątrz sprawiała fatalne wrażenie a po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierowca nie ma przy sobie dowodu rejestracyjnego furgonu.

Reklama

Policjanci szybko ustalili, że dostawczak nie był już dopuszczony do ruchu w Polsce ze względu na niebezpieczne usterki a ostatni właściciel pojazdu sprzedał Iveco nieznanej osobie.

Niemieccy policjanci zlecili wizytę na stacji diagnostycznej DEKRA, bo szukali dziury w całym. I znaleźli 😉
Funkcjonariusze z Kleve ostatecznie wycofali 3,5-tonowe Daily z ruchu z powodu wykrycia poważnych usterek zagrażających bezpieczeństwu ruchu.

Dalsze dochodzenie doprowadziło funkcjonariuszy do ustalenia aktualnego właściciela pojazdu – okazał się nim mieszkaniec odległego o 13 kilometrów od Kleve miasteczka Goch.

Ostatecznie Iveco Daily trafiło na stację DEKRA, gdzie diagnosta zidentyfikował usterki niebezpieczne dla ruchu drogowego, w tym skorodowane na ogromną skalę elementy ramy nośnej dostawczaka. Kontrola stanu technicznego „blaszki” zakończyła się wycofaniem furgonu z ruchu a wobec właściciela wszczęte zostało postępowanie karne.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: