Reklama

Dodge RAM 5.7 HEMI 350 KM – pomoc drogowa z V8 pod maską

Dodge RAM 5.7 HEMI 350 KM – pomoc drogowa z V8 pod maską

Ale by tym jeździł! Czerwony Dodge RAM 5.7 HEMI 350 KM jako pomoc drogowa z V8 pod maską wystawiony został na sprzedaż w serwisie olx.pl.

Czytelnik Szymon podesłał linka (wielkie dzięki!) do ogłoszenia dotyczącego sprzedaży autolawety zbudowanej na Dodge’u RAM 1500. Wyposażony w hydrauliczną platformę amerykański pick-up ma w dowodzie wbite 1,5 tony ładowności i 3,5-tonowy uciąg na haku.

Zobacz też: Laweta z Subaru Imprezą STi odczepiła się od auta (FILM)

Reklama

Poza tym auto wyposażono w 7,5-tonową wyciągarkę na pilota, a sam najazd ma 4,6 metra długości i 2,1 metra szerokości. Ponadto zabudowa – jak to ujął sprzedający – „robiona przez NIEMIECKĄ FIRMĘ” otrzymała boczne skrzynki narzędziowe oraz zbiornik z kranikiem do mycia rąk.

No a teraz najciekawsze! Pod maską tego Dodge’a pracuje widlasty 8-cylindrowy silnik benzynowy HEMI o pojemności 5.7 litra.

Dla fanów amerykańskiej motoryzacji, nie ma co przedstawiać tego monstrum, ale warto dodać, że ta „V8-ka” generuje 350 KM i aż 540 Nm. Co prawda, widoczny na zdjęciach egzemplarz otrzymał instalację LPG, ale nie ma ona raczej wpływu na rewelacyjny gang silnika (filmik poglądowy znajduje się na końcu artykułu – najciekawsza partia „wokalna” zaczyna się od około 40 sekundy).

Zobacz też: To chyba będzie L4H6 – maxi mega wysoki Sprinter od Łukasza

Jeżeli więc ktoś świadczy usługi z zakresu pomocy drogowej a do tego lubi niewysilone widlaste silniki a obszerne welurowe fotele to dla niego szczyt komfortu podróżowania, to ten Dodge RAM 1500 wydaje się interesującą propozycją do rozważenia.

Na liście wyposażenia sprzedawanego Dodge’a można znaleźć m.in. klimatyzację, centralny zamek, elektrycznie sterowane fotele i szyby, czy tempomat. Zainteresowani kupnem mogą znaleźć link do tego ogłoszenia TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: