Reklama

Doprowadzali do kolizji – policja szuka poszkodowanych

Doprowadzali do kolizji – policja szuka poszkodowanych

Dokonali do szeregu oszustw i wyłudzeń odszkodowania doprowadzając do kolizji m.in. z busami. Policja szuka innych poszkodowanych.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu prowadzą śledztwo w sprawie serii oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych, jakich mieli się dopuszczać wspólnie dwaj mężczyźni – jeden z Bydgoszczy a drugi pochodzący z gminy Nowa Wieś Wielka.

Sposób postępowania oszustów był bardzo perfidny: w porze wieczornej lub w nocy na zazwyczaj dwupasmowych trasach wyszukiwali swoje “ofiary” a potem dojeżdżali w tzw. martwe pole i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez inne nieświadomego kierowcę, co często kończyło się kolizją.

Potem podejrzani pokazywali nagranie z wideorejestratora i namawiali, aby załatwić sprawę polubownie wypłacając gotówkę czy przekazanie kodu BLIK bez powiadamiania policji.

Zobacz też: Ford E-Transit – pierwsza jazda testowa

Warto podkreślić, że sprawcy wyłudzeń potrafili nawet wyłączać chwilowo światła w swoim pojeździe! W trakcie jednego wieczoru mogli wywołać tak po kilka kolizji wyłudzając od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Śledczy są jednak pewni, że pokrzywdzonych jest zdecydowanie więcej, niż ustalono dotychczas. Stąd wystosowano apel do osób, które od maja 2021 do 10 kwietnia 2022 brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast a okoliczności mogą wskazywać na podobny sposób działania sprawców.

Zgłoszenia można kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

Jak widać na załączonym filmie, przestępcy celowali nie tylko w osobówki, ale i dostawczaki a nawet 40-tonowe zestawy.

Źródło zdjęć i filmu: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × cztery =