Dostawcze Mercedesy z papierosami ukrytymi w zbiornikach paliwa

Dostawcze Mercedesy z papierosami ukrytymi w zbiornikach paliwa

W Korczowej zatrzymano dwa dostawcze Mercedesy z papierosami ukrytymi w zbiornikach paliwa. Żeby się dostać do „towaru” zdemontowano baki i pompy paliwa.

W czwartek 15 marca na polsko-ukraińskim przejściu drogowym funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli dwa dostawcze Mercedesy na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Zobacz też: 617 kilometrów przebiegu na liczniku Volkswagena T3 z 1990 roku

Reklama

W wyniku badania rentgenem stwierdzono, że w obu pojazdach ukryte są papierosy. Jednak aby funkcjonariusze mogli wyjąć przemycany „towar” trzeba było wypompować ze zbiorników paliwo, zdemontować zbiorniki z obu aut a na koniec jeszcze wyjąć pompę paliwa.

Łącznie w obu dostawczych Mercedesach było 934 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej niemal 13 000 złotych.

Obydwaj ukraińscy kierowcy przyznali się do własności wykrytych papierosów, wobec czego wszczęto wobec nich postępowania karne skarbowe.

Na poczet grożących kar zabezpieczona została kwota 9 110 złotych. Obydwa samochody zostały także zabezpieczone ze względu na dokonane w nich specjalne przeróbki służące do przemytu.

Zobacz też: Mercedes Sprinter III – cennik od 78 230 zł za podwozie do zabudowy

Wobec jednego z kierowców, który przewoził większą ilość paczek, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili się do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej do wydalenia go na Ukrainę.

Źródło zdjęć: KAS

Podziel się: