Reklama

Dwa Nissany e-NV200 Evalia dla księcia Monako

Dwa Nissany e-NV200 Evalia dla księcia Monako

Nissan e‑NV200 Evalia to elektryczny 5-miejscowy van o zasięgu do 170 kilometrów. Niedawno dwa takie auta trafiły do rezydencji pałacu księcia Monako.

Park pojazdów pałacu księcia Monako powiększył się w ostatnim czasie o dwa w Nissany e‑NV200 Evalia. W aucie zamiast silnika spalinowego znajduje się silnik elektryczny wykorzystujący energię zgromadzoną w litowo-jonowym akumulatorze.

Zobacz też: CNG w autach dostawczych – gazowa rewolucja?

Reklama

Oba pojazdy będą wykorzystywane do przewozu towarów i osób na terenie zabytkowej posiadłości stanowiącej rezydencję księcia i jego rodziny.  W uroczystościach odbioru elektrycznych Nissanów uczestniczył osobiście sam książę Albert II, obecny władca Monako (na zdjęciu po lewej) oraz Brice Fabry, dyrektor ds. samochodów elektrycznych Nissan France (na zdjęciu po prawej).

Elektryczne Nissany e‑NV200 idealnie wpisują się w strategię pałacu, która polega na ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych przez książęcą posiadłość w ramach szerszego planu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wdrażanego przez Alberta II w całym księstwie.

Księstwo Monako wprowadziło już szereg rozwiązań w ramach szerszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na transporcie drogowym, gospodarce odpadami i zarządzaniu zużyciem energii. Do 2013 roku planowane jest zmniejszenie emisji związków węgla o 50% oraz osiągnąć neutralny poziom pod tym względem do 2050 roku.

Źródło zdjęcia: Nissan

Podziel się: