Reklama

Dwudniowa akcja BUS na S3 – co czwarty dostawczak był przeciążony

Dwudniowa akcja BUS na S3 – co czwarty dostawczak był przeciążony

Lubuscy inspektorzy ITD przeprowadzili dwudniową akcję BUS na drodze ekspresowej S3. Okazało się, że co czwarty dostawczak był przeciążony.

W dniach 17 i 18 listopada inspektorzy ITD na lubuskim odcinku „S3-ki” pod Skwierzyną przeprowadzili działania ukierunkowane na sprawdzenie lekkich pojazdów użytkowych służących do transportu towarów.

Wśród zatrzymanych 73 pojazdów dostawczych z dopuszczalną masą całkowitą do 3500 kg niemal co czwarty był przeładowany.

Reklama

Wśród zważonych furgonów, międzynarodówek, chłodni czy nawet autolawety najcięższym pojazdem był bus ważący realnie wraz z ładunkiem 4900 kg.

W ciągu dwudniowej akcji BUS na S3 lubuscy inspektorzy ITD sprawdzili 73 dostawczaki a wśród nich przeładowanych było 19 aut.

Oczywiście wszyscy kierowcy przeładowanych dostawczaków ukarani zostali mandatami karnymi i otrzymali zakaz dalszej jazdy do czasu przeładunku nadmiaru ładunku inne pojazdy.

W trakcie czwartkowych i piątkowych kontroli pod Skwierzyną lubuscy „Krokodyle” weryfikowali także stan techniczny zatrzymanych busów.

Jak się okazało 2 z nich nie miały ważnych badań technicznych, a kolejne 3 pojazdy jeździły po publicznych drogach z uszkodzonymi przednimi szybami. We wszystkich 5 przypadkach inspektorzy ITD zatrzymali dowody rejestracyjne.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: