Reklama

Elektryczne vany i kombivany od PSA w 2021 roku

Elektryczne vany i kombivany od PSA w 2021 roku

Peugeot e-Partner, Citroën ë-Berlingo i Opel Combo-e nadchodzą! Elektryczne vany i kombivany od PSA w 2021 roku zadebiutować mają w Europie.

No to mamy komplecik 🙂 Wcześniej, bo w drugiej połowie tego roku pojawiły się oficjalne cenniki elektrycznych furgonów i minibusów bazujących na konstrukcji K Zero (Citroën ë-Jumpy, Peugeot e-Expert oraz Opel/Vauxhall Vivaro‑e).

Ostatnio pisałem także, że jeszcze w 2020 roku w ofercie pojawić się ma e-Boxer a zatem i bliźniaczy Citroën ë-Jumper z zasięgiem do 340 kilometrów.

Reklama

Zobacz też: Peugeot e-BOXER z zasięgiem do 340 km – w ofercie już w 2020 roku

A teraz już oficjalnie wiadomo, że najmniejsze użytkowe pojazdy marek należących do Groupe PSA (tzw. segment Van-B), pojawić się powinny na rynku do końca 2021 roku.

Oczywiście, aby obniżyć koszty produkcji i maksymalizować zyski, wszystkie te bezemisyjne małe vany i ich pasażerskie odmiany napędzane będą tym samym elektrycznym silnikiem znanym m.in. z e-Corsy, czy wspomnianych klonów ë-Jumpy, e-Expert czy Vivaro‑e.

Wersje elektryczne będą montowane w zakładzie w Vigo (Hiszpania) wraz z zestawami chłodzonych wodą akumulatorów o pojemności 50 kWh.

Z kolei elektryczne 136-konne silniki będą pochodzić z Trémery (Francja), a przekładnie z Valenciennes (Francja).

Małe elektryczne vany i kombivany wyposażone mają być w ładowarkę pokładową umożliwiającą ładowanie o dwóch mocach: 7,4 kW jednofazowe i 11 kW trójfazowe.

Źródło zdjęć: PSA

Podziel się: