Reklama
stats

Elektryczny następca Trafica z fabryki w Sandouville w 2026 roku

Elektryczny następca Trafica z fabryki w Sandouville w 2026 roku

To już oficjalne! Elektryczny następca Renault Trafic wyjedzie z fabryki w Sandouville w 2026 roku. To wspólny projekt z Volvo Group.

Pod koniec marca 2024 roku Grupa Renault potwierdziła, że nowa generacja w pełni elektrycznych samochodów dostawczych będzie produkowana we francuskich zakładzie w Sandouville.

Utworzona przez Grupę Renault, Volvo Group i CMA CGM spółka Flexis SAS będzie wytwarzać całkowicie nową generację vanów w fabryce, gdzie od 2014 roku powstaje model Trafic X82 wraz z jego innymi konstrukcyjnymi klonami, jak Nissan Primastar czy niegdyś Opel Vivaro lub Fiat Talento.

Reklama

Łącznie przez 10 lat powstało tam ponad milion pojazdów we wszystkich wersjach, od platformy z kabiną po luksusowo wyposażonego minibusa do przewozu osób w postaci Trafica SpaceClass.

W ramach projektu Flexis SAS normandzka fabryka ma zwiększyć zatrudnienie o 550 osób w ciągu najbliższych czterech lat. Aktualnie w Sandouville pracuje blisko 1850 osób.

Fabryka w Sandouville działa od 1964 roku i łącznie postawało tam aż 17 różnych modeli samochodów. W 2023 roku fabryka wyprodukowała 131 427 pojazdów i poszerzyła produkcję o elektryczny model Renault Trafic Van E-Tech.

Spalinowych Traficów wyjechało w minionym roku 112 517 sztuk a wariantu zasilanego bateriami trakcyjnymi w postaci Van E-Tech tylko 231 sztuk. Reszta produkcji to klony X83 wytwarzane na zamówienie Nissana czy Renault Trucks.

Źródło zdjęcia: Renault

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dwa =