Reklama

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w sprzedaży od września 2018 roku

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w sprzedaży od września 2018 roku

VW e-Crafter będzie dostępny w sprzedaży od września 2018 roku. Wcześniej jednak pierwsze auta będą testowane m.in przez firmy kurierskie, w tym UPS i GLS.

Volkswagen e-Crafter w wersji studyjnej zaprezentowany został oficjalnie we wrześniu 2016 roku na Wystawie Samochodów Użytkowych (IAA) w Hanowerze. Teraz oficjalnie potwierdzono, że elektryczny furgon trafić ma do sprzedaży we wrześniu 2018 roku.

Zobacz też: IAA 2016: dostawczaki z napędem elektrycznym

Reklama

Samochód napędzany ma być elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, którego prędkość maksymalną ograniczono do 90 km/h.

Litowo-jonowe akumulatory umieszczono pod podłogą furgonu, dzięki czemu przestrzeń ładunkowa e-Craftera jest identyczna, jak w wersjach z silnikami spalinowymi.

Zobacz też: Test: VW Crafter 2.0 TDI 140 KM – doka ze skrzynią (zdjęcia, wideo)

Maksymalna ładowność elektrycznego Craftera wynosić ma – w zależności od wersji – od 1 do 1,75 tony, a całkowity zasięg tego pojazdu na w pełni naładowanych akumulatorach to 160 kilometrów.

Przy wykorzystaniu stacji ładowania CCS prądem stałym 40 kW wystarczy 45 minut, aby naładować akumulatory e-Craftera do 80% ich pojemności. Przy wykorzystaniu stacji ładowania prądem zmiennym 7,2 kW akumulatory zostaną w pełni naładowane w czasie 5 godzin i 20 minut.

Zanim jednak pierwsze egzemplarze VW e-Craftera trafią do sprzedaży będą testowane w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Szwecji przez wybranych klientów, w tym firmy kurierskie UPS, GLS czy DPD.

Niestety w oficjalnym komunikacie Volkswagena nie pojawiła się informacja, czy e-Crafter będzie produkowany w polskich zakładach w Białężycach pod Wrześnią, tak jak inne spalinowe wersje tego modelu.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: