Volkswagen Crafter Samochodem Dostawczym Roku 2017!

Volkswagen Crafter Samochodem Dostawczym Roku 2017!

Produkowany w Białężycach pod Wrześnią Volkswagen Crafter II generacji zdobył prestiżowy tytuł International Van of the Year 2017.

Nagroda International Van of the Year przyznawana jest już od 25 lat przez przedstawicieli największych branżowych mediów w Europie. W tym roku w skład jury, które zadecydowało o tym, że to II generacja VW Craftera zdobędzie ten zaszczytny tytuł, weszło aż 24 dziennikarzy, w tym jeden z Polski (Aleksander Głuś, naczelny miesięcznika „Polski Traker”).

Nowy Crafter zdobył w konkursie 101 punktów, wyprzedzając nowe dostawcze „trojaczki” z Sevelnord (Citroën Jumpy, Peugeot Expert, Toyota Proace), które uzyskały 89 punktów.

Reklama

Na trzecim miejscu ( uplasowało się zmodernizowane Iveco Daily spełniające normę spalin Euro 6.

Zobacz też: Test Toyoty ProAce II 2.0 D-4D 150 KM – furgon w wersji Medium (wideo, zdjęcia)

Co ciekawe, po raz pierwszy w historii konkursu zdarzyło się, iż jedna marka – czyli Volkswagen Samochody Użytkowe – zdobyła dwa lata z rzędu dwa tytuły International Van of the Year. W 2016 roku zwycięzcą został Volkswagen T6, a teraz ten sukces powtórzył nowy Crafter.

Zobacz też: Nowy VW Crafter z silnikiem 2.0 TDI o mocy od 102 do 177 KM

Volkswagen Crafter II to opracowany całkowicie od podstaw model, którego produkcja odbywa się w nowej fabryce w Białężycach pod Wrześnią. Docelowo z wielkopolskich zakładów wyjeżdżać ma 100 000 nowych Crafterów, a dzięki otwarciu nowej fabryki zatrudnienie w spółce Volkswagen Poznań zwiększyć się ma o kolejne 3 000 osób.

Nowy VW Crafter dzięki zdobyciu tytułu Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2017, zyska na rozgłosie, co ułatwi mu zdobywanie nowych klientów. Cieszy to tym bardziej, bo sukces tego produkowanego w dostawczaka przełoży się m.in. na nowe miejsca pracy nie tylko w samej Wielkopolsce, ale też i w innych działających w Polsce przedsiębiorstwach dostarczających dla nowego Craftera części i podzespoły. Jedną z nich jest firma Henschel, która wykonuje m.in. zabudowy skrzyniowe oraz wywrotki 3-stronne dla Craftera i dla produkowanego w Poznaniu VW T6.

Statuetkę International Van of the Year 2017 przekazano podczas odbywającej się właśnie Wystawy Samochodów Użytkowych IAA 2016 w Hanowerze.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: