Reklama

Fabrycznie nowy Polonez Truck z 1995 roku z salonu na Cyprze

Fabrycznie nowy Polonez Truck z 1995 roku z salonu na Cyprze

Patryk z Wrocławia kupił wprost od dealera fabrycznie nowego Poloneza Trucka z 1995 roku. Auto z salonu na Cyprze wróciło do Polski!

Ta piękna historia wydarzyła się naprawdę! Patryk Czarnecki z Wrocławia jakiś czas temu wybrał się na krótki odpoczynek na Cypr i spacerując po uliczkach niespełna 40-tysięcznego miasta Pafos natknął się na niewielki parterowy budynek, przed którym stał Mercedes-Benz W115 w agonalnym stanie.

Zobacz też: FSO Polonez Truck z 1991 roku z przebiegiem 2644 km za 39 900 zł

Reklama

Patryk z właścicielem dawnego salonu FSO na Cyprze. PS: Pomarańczowe klosze były w zestawie do auta.

Jednak Patryk zauważył kilka innych ciekawych pojazdów i po przejściu na drugą stronę posesji zauważył w środku opuszczonego – jak się potem okazało – salonu oficjalnego dealera FSO pięknego białego Poloneza Trucka w kolorze L-90 (śnieżny biały)!

Dzięki przychylności sąsiadów Patrykowi udało się dostać kontakt do właściciela salonu, który postanowił zatrzymać dla siebie ostatni egzemplarz Trucka, aby pomagał przy uprawie cytrusów, ale jak widać – na szczęście – nic z tych planów nie wyszło.

Patryk po rozmowie z sympatycznym starszym panem namówił go na sprzedaż polskiego pick-upa a ten w końcu zgodził się, żeby FSO Truck wrócił do ojczyzny.

Przy okazji nowy właściciel Poloneza ustalił, że ostatnia partia Polonezów Trucków z kierownicą po prawej stronie (na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny) wyruszyła z Polski 24 listopada 1995 roku a transport z Gdyni do portu Limassol dotarł dopiero 5 marca 1996 roku.

Podziel się: