Reklama

Żuk wzorowany na Złomku z bajki Auta do kupienia na olx

Żuk wzorowany na Złomku z bajki Auta do kupienia na olx

Chcesz, wyróżnić swój warsztat albo szukasz czegoś nietuzinkowego? Oto Żuk wzorowany na Złomku z bajki Auta! Jest do kupienia na olx.pl.

Ok, muszę tutaj mocno się wysilić, bo opis z ogłoszenia jest mocno oszczędny, a próba kontaktu ze sprzedającym zakończyła się fiaskiem. W każdym razie we Wrześni (a przynajmniej tak oznaczono anons na olx.pl) stoi bardzo ciekawy projekt bazujący na Żuku z 1975 roku.

Sprzedający sugeruje, że zarejestrowany i ubezpieczony Żuk A13 (a przynajmniej tak to wygląda) nawiązywać ma stylistycznie do Złomka z bajki Auta.

Reklama

W sumie rzeczywiście wysięgnik na pace przypomina ten z amerykańskiego przeboju filmowego, ale poza wyglądającymi na skorodowane blachami karoserii podobieństwa chyba się kończą. Ale całość naprawdę dobrze się prezentuje!

Zobacz też: Żuk A13 z przebiegiem 392 kilometrów za 125 000 zł

Szerokie opony na felgach (chyba to Mangels’y) z białymi napisami na boku w przypadku tylnego ogumienia a do tego ręcznie robione osłony przeciwsłoneczne wokół szyb – to wszystko się “klei” w jedną spójną koncepcję.

Do tego tłoki z korbowodami wspawane po obu stronach paki czy masywny przedni zderzak lub platformę z tyłu z wystającymi profilami, które dodają całość siermiężnego charakteru.

Nie wiem, co napędza tego Żuka “Złomnika”, ale najprawdopodobniej jest to 70-konne S-21, więc z tymi oponami nie ma się co spodziewać dobrych osiągów, ale z oryginalnymi oponami 6.50 R16 też się ich nie spodziewajcie 😉

Zobacz też: FSO Polonez Truck z 1991 roku z przebiegiem 2644 km za 39 900 zł

W każdym razie, jeżeli ktoś chciałby wydać nieco na promocję swojego sklepu motoryzacyjnego (a może i hurtowni zabawek), to za nieduże w sumie pieniądze (12 900 zł) można wyrwać nietuzinkowego Żuka. Bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

PS: Przy okazji wyczytałem, że twórcy filmu Auta wzorowali się tworząc szkice Złomka na trzech pojazdach, w wśród nich był ponoć International Harvester L-170 z 1951, Chevrolet 3800 i Dodge Seria C z 1957. I powiem Wam, że filmowcy też podeszli luźno do tematu, niczym twórca naszego złomkowego Żuka 😉

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: