Reklama
stats

Fiat Ducato serii 8 ma najlepsze systemy bezpieczeństwa

Fiat Ducato serii 8 ma najlepsze systemy bezpieczeństwa

Ledwo powyżej 20-procentowego progu, gdzie zaczyna się brązowa odznaka, „załapały się” takie popularne w Polsce modele, jak Renault Master (29%) oraz „sevelki” Citroen Jumper (32%), Peugeot Boxer (33%) i nowy Opel Movano (33%).

A teraz na koniec kubeł zimnej wody. Poniżej porównałem dwa auta z rankingu, jedno to Fiat Ducato (po lewej) a drugie to Mercedes Sprinter (prawa strona tabelki). Bo żeby dobrze zrozumieć i zinterpretować cały test Euro NCAP, trzeba wiedzieć, że sprawdzana była skuteczność systemów, których zazwyczaj… nie ma w serii. A nawet, jeżeli są montowane bez dopłaty, to np. tylko na szwedzkim, greckim czy duńskim rynku, co dla polskiego użytkownika jest mało pocieszającym faktem.

Reklama

Sprawdziłem przy okazji kolejne 2 najwyżej sklasyfikowane przez Euro NCAP modele. Zarówno Ford Transit, jak i VW T6.1 uzyskały bardzo dobre oceny skuteczności działania systemów, ale…

Wyłącznie powiadomienie o niezapiętych pasach bezpieczeństwa kierowcy i pasażera należy do fabrycznego wyposażenia Transita. Z kolei VW Transporter na polskim rynku nie ma nawet alertu niezapiętego pasa na siedzeniu pasażera.

Zobacz też: Cennik VW ID. Buzz Cargo od 245 877 zł brutto. Ładownia? Na 2 EP

I na koniec załączam trz filmy porównujące, jak radził sobie Fiat Ducato serii 8 wyposażony w opcjonalne układy asystujące kierowcy oraz Peugeot Expert (nota 44 %) czy Volkswagen Crafter (nota 44%).

https://youtu.be/lBzTWeflVZU
https://youtu.be/iOvjvb0L4Yc

https://youtu.be/Q8Hf-HT4FLs

Źródło zdjęcia i filmów: Euro NCAP

Podziel się: