Reklama

Fiat Ducato z pękniętą szybą – kierowca stracił dowód i dostał mandat

Fiat Ducato z pękniętą szybą – kierowca stracił dowód i dostał mandat

W ramach akcji „Truck-Bus” policjanci wspólnie z inspektorami ITD zatrzymali do kontroli chłodnię Fiata Ducato z mocno uszkodzoną szybą czołową.

W środę 12 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wraz z inspektorami ITD Olsztyn prowadzili na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Narty działania kontrolne w ramach akcji „Truck-Bus”.

Zobacz też: Bus bez jednego pióra w resorze, ale przeładowany o 2,1 tony

Reklama

Wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów był furgon-chłodnia Fiat Ducato, który już z daleka musiał zwracać na siebie uwagę, i to nie tylko policjantów czy „krokodyli”, ale też wszystkich przechodniów i innych kierowców w okolicy.

fiat-ducato-z-peknieta-szyba-kierowca-stracil-dowod-i-dostal-mandat-1 Chyba nikt nie ma wątpliwość, że ten „pająk” – no, bo to można tak uszkodzonej szyby nazwać „pajączkiem” – musiał mocno ograniczać widoczność kierowcy. Wobec tego mężczyzna jadący dostawczym Fiatem ukarany został przez policjantów mandatem karnym a dodatkowo zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu.

Tego samego dnia skontrolowano również Volkswagena Craftera . Na wagach ITD wyszło, że biały furgon na „bliźniakach”, który zarejestrowany był na 3,5 tony, waży zdecydowanie więcej niż powinien, bo aż 6,4 tony.

Zobacz też: Test Mercedes Citan 109 CDI – warsztat na kółkach (wideo, zdjęcia)

Ponadto także i w tym przypadku zdecydowano się na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego busa ze względu na zły stan techniczny pojazdu. Kierowca VW Craftera również dostał mandat karny, a ponadto musiał przeładować swój pojazd do uzyskania odpowiedniej wagi, która nie przekraczałaby dopuszczalnej masy całkowitej auta.

Źródło zdjęć: ITD Olsztyn

Podziel się: