Reklama

Bus bez jednego pióra w resorze, ale przeładowany o 2,1 tony

Bus bez jednego pióra w resorze, ale przeładowany o 2,1 tony

Zatrzymany dowód rejestracyjny i 500 złotych mandatu – tak zakończyła się kontrola chłodni Iveco Daily przez olsztyńskich inspektorów ITD.

Większość kierowców zawodowych znających województwo warmińsko-mazurskie wie, że w miejscowości Narty w gminie Jedwabno (powiat Szczytno) na parkingu przy drodze krajowej nr 58 znajduje się punkt kontrolny ITD.

Zobacz też: Jak to jest z tym DMC – chłodnia na 5 czy 3,5 tony?

Reklama

Niektórzy omijają ten odcinek szerokim łukiem, ale są też i tacy, którzy próbują swojego szczęścia w starciu z „krokodylami”. Jednym z nich był kierowca chłodni na podwoziu Iveco Daily III, który w czwartek 29 września został zatrzymany do kontroli drogowej.

Według wpisu w dowodzie rejestracyjnym Iveco miało do 3,5 tony DMC, ale po ważeniu okazało się, że przewożący odpady poubojowe pojazd ważył 5,6 tony.

Do tego inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie stwierdzili sporo usterek, które zagrażały bezpieczeństwu. Zauważono m.in. uszkodzone lusterka zewnętrzne, wycieki z mostu napędowego i silnika, a na dodatek przy jednym z resorów brakowało… jednego pióra!

Zobacz też: Pęknięty Mercedes T1 uruchamiany na śrubokręt

Inspektorzy ITD zakazali dalszej jazdy tym pojazdem, a jego dowód rejestracyjny został zatrzymany. Dodatkowo nakazano przeładowanie pojazdu, a kierowca za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej busa został ukarany maksymalnym 500-złotowym mandatem.

Źródło zdjęć: ITD Olsztyn

Podziel się: