Fiaty Fiorino dla rzeszowskiego sanepidu – będą wozić próbki do badań

Fiaty Fiorino dla rzeszowskiego sanepidu – będą wozić próbki do badań

Nowe Fiaty Fiorino dla rzeszowskiego sanepidu – będą wozić próbki do badań osób z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID-19. Auta kupiono ze środków unijnych.

We wtorek 21 kwietnia zarząd województwa podjął uchwałę o użyczeniu 7 nowych Fiorino Cargo, które będą wykorzystywane do przewożenia próbek do badań od osób chorych oraz tych, u których jest podejrzenie zarażeniem koronawirusem.

Małe furgonetki zakupiła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Samochody na zlecenie samorządu województwa podkarpackiego i trafią do Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Dębicy, Mielca, Sanoka oraz Jasła.

Reklama

Zobacz też: Test: Fiat Fiorino 1.3 MultiJet2 – zwinna furgonetka (wideo, zdjęcia)

W tych miastach są oddziały zakaźne oraz Szpital Jednoimienny Zakaźny. Dostawcze Fiaty zastąpią mocno wyeksploatowane pojazdy użytkowane dotychczas przez tamtejszy sanepid.

Wszystkie 7 Fiatów Fiorino Cargo to pojazdy w wersji Business, które doposażono w pakiety Pro z dodatkową parą gniazd 12V w przestrzeni bagażowej do podłączenia lodówek do przewozu materiałów sanitarnych.

Najmniejsze furgonetki z gamy Fiat Professional napędzane są przerz benzynowy 77-konny silnik o pojemności 1.4 litra.

Samochody udało się zakupić z funduszy unijnych, a dokładniej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego przeznaczonych na walkę z pandemią koronawirusa.

Źródło zdjęć: FCA Poland, Samorząd Województwa Podkarpackiego

Podziel się: