Reklama
stats

Ford F-350 z 1977 roku jako klasyczna autolaweta

Ford F-350 z 1977 roku jako klasyczna autolaweta

Na otomoto.pl znalazłem coś pięknego z V8 pod maską! Ford F-350 z 1977 roku jako klasyczna autolaweta o mocy 375 KM.

Poniedziałkowy poświąteczny wieczór to idealny czas na zmarnowanie kilku godzin przed komputerem. Przeszukując ogłoszenia znalazłem pięknego Forda F-350 z 1977 roku.

Zabudowany jako autolaweta pick-up z widlastym silnikiem V8 o pojemności 7,5 litra prezentuje się zacnie, a pewnie i brzmi piekielnie dobrze.

Reklama

Zobacz też: GMC Sierra na bliźniakach z 3500 kg DMC – pod maską V8 i 522 Nm

Sprzedający podał w opisie ogłoszenia, że auto ma 375 KM a do Polski trafiło ze stanu Idaho w północno-zachodniej części USA.

Co ciekawe, 8-cylindrowy benzynowy motor zblokowano z manualną 4-biegową skrzynią a nowy właściciel może liczyć na wspomaganie kierownicy i – sądząc po zdjęciu z ogłoszenia – radio z epoki.

Amerykański pick-up poddany został renowacji i przebudowie na lawetę w firmie JB Classic Cars z Rzezawy koło Bochni, która także wystawiła tego Forda do sprzedaży.

Co prawda, w ogłoszeniu nie pojawiły się dosyć istotne parametry, jak DMC oraz ładowność, ale utrzymana w klimacie lat 70-tych czy 80-tych autolaweta po prostu wygląda fenomenalnie i byłaby idealnym autem do obsługi muzeum motoryzacji, zwłaszcza takiego, gdzie AmCar’y stanowią trzon kolekcji. 😉

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany tym amerykańskim potworem, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: