Ford Pro – użytkowe modele z dedykowanymi usługami

Ford Pro – użytkowe modele z dedykowanymi usługami

Ford Pro to nie tylko użytkowe modele, ale serwis m.in. z dedykowanymi usługami telematyki, finansowania czy ładowarek dla elektryków.

W środę 26 maja Ford zaprezentował swój nowy globalny dział skierowany dla klientów biznesowych i jednostek administracji rządowej mających w swoich flotach lekkie pojazdy użytkowe.

Ford Pro to część większego programu modernizacyjnego tej marki o nazwie Ford+. W skrócie chodzi o rozbudowaną ofertę serwisową i cyfrowe usługi, w tym telematykę czy aplikację FordPass. Początkowo Ford Pro będzie dostępny na rynkach Północnej Ameryki oraz w Europie.

Reklama

Wydzielona ze struktur Forda dywizja zapewniać ma dla swoich klientów pojazdy dostawcze i pick-upy wraz z rozbudowaną siecią autoryzowanych firm nadwoziowych.

Zobacz też: Opel Movano 2021 – silniki 2.2 o mocy od 120 do 165 KM

Według zapowiedz jeszcze w 2021 roku pojawić się ma na europejskim rynku elektryczny E-Transit.

Premiera elektrycznego Transita to część długofalowego planu zakładającego, że do 2030 roku 2/3 sprzedaży pojazdów użytkowych stanowić będą samochody całkowicie elektryczne (BEV) lub hybrydy typu plug-in (PHEV).

Zgodnie z powyższymi deklaracjami Ford Pro ma oferować klientom także produkty i rozwiązania optymalizujące proces ładowania elektrycznych aut dostawczych oraz pick-upów spod znaku błękitnego owalu.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: