Ford Tourneo Connect z 4 gwiazdkami po crash testach Euro NCAP

Ford Tourneo Connect z 4 gwiazdkami po crash testach Euro NCAP

Wcześniej model ten otrzymał 5-gwiazdkowy wynik, a teraz? Ford Tourneo Connect z 4 gwiazdkami po crash testach Euro NCAP.

W 2013 roku specjaliści z Euro NCAP (ang. European New Car Assessment Programme) przeprowadzili testy zderzeniowe Forda Tourneo Connect, które zakończyły się przyznaniem najwyższej 5-gwiazdkowej noty wśród wszystkich sprawdzonych w tamtym czasie kombivanów.

Zobacz też: Fiat Doblò uzyskał 3 gwiazdki w testach zderzeniowych Euro NCAP

Reklama

Od tamtego czasu zmieniły się jednak zasady ocen biorące pod uwagę wyposażenie pojazdu w układy wspomagające kierowcę.

Teraz ta niezależna organizacja badająca bezpieczeństwo samochodów wzięło na crash testy najnowsze wcielenie Tourneo Connect, które przeszło niedawno facelifting.

Pojazd w wersji Titanium z krótkim rozstawem osi oraz 1.5-litrowym turbodieslem o masie 1 690 kg uzyskał 4-gwiazdkowy wynik.

Zobacz też: Ford Transit Connect po faceliftingu na rynku od połowy 2018 roku

Ocena dorosłych wyniosła świetne 92%, a dzieci 79%. Do tego specjaliści z Euro NCAP uznali, że ochrona pieszych zasługuje na 65-procentowy wynik a za aktywne układy bezpieczeństwa chroniące przed zderzeniem kombivan Forda dostał 75%.

Badania Euro NCAP składa się m.in. z frontowego crash testu z prędkością 64 km/h, kiedy to 40% szerokości przodu samochodu uderza w odkształcalną barierę.

Kolejnym testem zderzeniowym jest symulacja wypadku, kiedy pojazd całą szerokością przodu uderza w sztywną barierę przy prędkości 50 km/h.

W w przypadku crash testu bocznego w badany samochód uderza ruchoma, odkształcalna bariera – wjeżdża ona w drzwi kierowcy przy prędkości 50 km/h.

Źródło zdjęć: Euro NCAP

Podziel się: