Reklama
stats

Ford Transit i ukryte papierosy za 200 000 złotych

Ford Transit i ukryte papierosy za 200 000 złotych

Służba Celna zatrzymała w Augustowie kierowcę Forda Transita, który w specjalnie przygotowanym kontenerze przewoził 15 000 paczek białoruskich papierosów.

Funkcjonariusze Służby Celnej skontrolowali w Augustowie Forda Transita na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, którym okazał się 30-letni obywatel Litwy twierdził, że przyjechał do Polski po warzywa.

Zobacz też: Nysa N59F – furgon do sprzedania za 125 000 złotych

Reklama

W trakcie szczegółowej rewizji, w której wykorzystano odpowiednio wyszkolonego owczarka niemieckiego, funkcjonariusze odkryli, że w zabudowie kontenerowej dostawczego Forda ukryte zostały białoruskie papierosy.

W specjalnie przystosowanym kontenerze mundurowi odnaleźli 15 tysięcy paczek, które ukryte były w bocznych ścianach oraz w podłodze. Według Służby Celnej wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych wycenione zostały na prawie 200 tysięcy złotych.

Zobacz też: Opel Movano i nielegalne papierosy za 750 tys. zł

Przeciwko 30-latkowi wszczęto postępowanie karno-skarbowe, zatrzymano papierosy i przerobionego do przewozu kontrabandy busa. Litwinowi grozi teraz nie tylko wysoka grzywna, ale także przepadek nielegalnego towaru, a także nielegalnego towaru oraz utrata pojazdu.

Źródło zdjęć: Służba Celna

Podziel się: