Reklama
stats

Nysa N59F – furgon do sprzedania za 125 000 złotych

Nysa N59F – furgon do sprzedania za 125 000 złotych

Pięknie odrestaurowana Nysa N59F wyceniona została aż na 125 000 złotych, ale ten furgon jest – według właściciela – w stanie lepszym niż fabryczny!

Na jednym z serwisów ogłoszeniowych pojawiła się do sprzedania Nysa N59F, czyli w wersji furgon.

Auto z 1961 roku na zdjęciach prezentuje się znakomicie, więc nie powinna dziwić też informacja, że aktualny właściciel wystawił tego pięknego dostawczego oldtimera za niebagatelną sumę 125 000 złotych.

Reklama

– Nabyłem samochód ponad sześć lat temu jako dość przyzwoitą bazę do renowacji, a raczej odbudowy, gdyż właśnie na rozebraniu do pierwszej śruby i kompletnej odbudowie polegała renowacja pojazdu – mówi Grzegorz Nowak, właściciel wystawionej na sprzedaż Nysy.

Zobacz też: Hot Rod z silnikiem od Żuka i mostem napędowym z Lublina III

– Niestety samochód posiadał wiele „modyfikacji” wprowadzonych przez poprzednich właścicieli, jednak po wieloletniej pracy udało się doprowadzić go do stanu oryginalnego – opowiada pan Grzegorz.

Odrestaurowana z niesamowitą dbałością o każdy szczegół Nysa N59F jest podobno w stanie… przewyższającym ten fabryczny!

Nie dziwi więc, że ten polski furgon wpisany został do rejestru pojazdów zabytkowych, a dodatkowo właściciel posiada komplet niezbędnych dokumentów, w tym pełną historię tego egzemplarza od momentu opuszczenia fabryki, czyli od 55 lat.

Zainteresowani kupnem Nysy mogą znaleźć dodatkowe informacje w bezpośrednim linku do ogłoszenia, który znajduje się TUTAJ. No cóż, pozostaje pogratulować panu Grzegorzowi serca do polskiej motoryzacji i życzyć tego, aby uratował kolejnego dostawczego klasyka od unicestwienia.

Źródło zdjęć: Grzegorz Nowak

Podziel się: