Ford Transit przeszedł facelifting – na rynku od 2019 roku

Ford Transit przeszedł facelifting – na rynku od 2019 roku

To kolejna zapowiedź premiery na IAA 2018 w Hanowerze! Ford Transit przeszedł facelifting – na rynku pojawić się ma w połowie 2019 roku.

Już oficjalnie wiadomo, że na hanowerskiej wystawie pojazdów użytkowych, która będzie miał miejsce w dniach 20-27 września 2018 roku, Ford zaprezentuje odświeżoną wersję Transita.

Zobacz też: Ford Transit z nowym podwoziem i większą o 200 kg ładownością

Reklama

W ramach faceliftingu największy z gamy dostawczych modeli Forda otrzyma przeprojektowany pas przedni, który nawiązywać będzie do aktualnej stylistycznego D.N.A. marki.

Poza nowym grillem i reflektorami, Ford Transit 2019 otrzyma także odnowione wnętrze kabiny oraz zmodernizowane jednostki napędowe z rodziny Panther, które dalej nazywać się będą 2.0 EcoBlue.

Oprócz tego w palecie silnikowej pojawić się ma tzw. lekka hybryda (mHEV) z 48-woltową instalację z litowo-jonowymi bateriami.

Ponadto na IAA 2018, poza zmodernizowanym Transitem, pojawić się ma Transit Custom PHEV, czyli hybrydowy furgon z silnikiem 1.0 EcoBoost, który nie będzie bezpośrednio napędzać auto, tylko służyć ma jako generator prądu ładując akumulatory. Według oficjalnych deklaracji Transit Custom PHEV będzie mógł przejechać do 500 km.

Zobacz też: Ford Transit Custom 1.0 EcoBoost na testach w Walencji

W Hanowerze na stoisku Forda prezentowany ma być także nowy pick-up, czyli Ranger Raptor napędzany 2-litrowym turbodieslem o mocy 200 KM z 10-stopniową automatyczną przekładnią.

Źródło zdjęcia: Ford

Podziel się: