Reklama

Ford Transit z silnikiem o mocy 250 KM do kupienia na Allegro

Ford Transit z silnikiem o mocy 250 KM do kupienia na Allegro

W serwisie Allegro.pl pojawił się Ford Transit z silnikiem o mocy 250 KM. Furgon z 3-litrową jednostką BMW wyceniono na 35 900 złotych.

Biały blaszak już z daleka zwraca uwagę sporej wielkości białymi alufelgami, ale największe zmiany są niewidoczne dla niewtajemniczonych. Zamiast oryginalnej jednostki napędowej w Transicie zamontowano 3-litrowy turbodiesel BMW, który został dodatkowo – jak to ujął sprzedający – „podciągnięty programem na bezpieczne 250 KM”.

Zobacz też: Kamper po szkocku – Ford Transit z przyczepką z Niewiadowa

Reklama

Poza motorem z BMW pochodzi też chłodnica, skrzynia biegów, sprzęgło oraz jednostka sterująca silnikiem. Do tego Ford otrzymał twardsze zawieszenie, a z przodu pojawiły się 300-milimetrowe tarcze z 4-tłoczkowymi zaciskami od włoskiego Brembo.

Do tego w kabinie zamontowano dwa kubełkowe fotele i kierownicę od Focusa RS.

Jak wynika z treści ogłoszenia furgonetka spala około 8 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów, więc może być użytkowana na co dzień, a do tego wbity w dowód VAT-1 umożliwia pełne odliczenie podatku od paliwa i części.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany piekielnie mocnym Fordem Transitem VI generacji to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: Allegro

Podziel się: