Reklama

Fordy Transity we flocie Bodzio Meble – nagranie od Mariusza

Fordy Transity we flocie Bodzio Meble – nagranie od Mariusza

Po Lublinach i Hyundaiach H350 przyszedł czas na Fordy Transity we flocie Bodzio Meble – nagranie od Mariusza wprost z drogi ekspresowej S8.

Czytelnik Mariusz podesłał film, na którym widać 11 identycznych Fordów Transitów z zabudową kontenerową.

Samochody jechały po S8 w stronę Wrocławia, a nagranie powstało w piątek 24 stycznia około godziny 15:00 na wysokości Kępna.

Co prawda samochody widoczne na filmie nie zostały jeszcze oklejone, ale jak twierdzi Mariusz, wszystkie miały tablice rejestracyjne zaczynające się na DOL, co mocno sugeruje, że białe dostawczaki z floty Bodzio Meble.

Zobacz też: Hyundai H350 znika z Europy – w Polsce zostały ostatnie sztuki

Warto tutaj wspomnieć, że Bodzio Meble (od imienia dyrektora generalnego i założyciela spółki) Bogdana Szewczyka) to jeden z największych w Polsce producentów mebli dysponuje flotą około 300 samochodów dostawczych do dystrybucji swoich produktów.

Przez lata ta dolnośląska firma użytkowała dostawcze Lubliny (a dokładniej Intralle Lublin 3), a dopiero w 2019 roku na polskich trasach pojawiły się nowe Hyundaie H350 z silnikiem 2.5 CRDi o mocy 150 KM.

Niestety, koreański dostawczak wycofany został w ubiegłym roku z polskiej i europejskiej oferty, co tłumaczyć może kolejną markę w parku maszyn Bodzio Meble.

Jak widać na załączonym filmie nowe Fordy Transity z zabudową kontenerową dalej nie mają kabin sypialnych w postaci chociażby “kurników”, a jedynie spoiler dachowy.

Na pewno pod maską Transitów pracuje 2-litrowa jednostka turbodiesla, ale czy to wariant 105, 130 czy 170 KM, tego niestety nie wiem, ale może któryś z Czytelników mógłby podpowiedzieć w komentarzu?

Może jakieś info o zabudowcy też da radę wspólnymi siłami ustalić?

Źródło zdjęć i filmu: Mariusz, zdjęcie Lublinków: truck-spotters.eu

Komentarze