Reklama

Fordy Transity we flocie Bodzio Meble – nagranie od Mariusza

Fordy Transity we flocie Bodzio Meble – nagranie od Mariusza

Po Lublinach i Hyundaiach H350 przyszedł czas na Fordy Transity we flocie Bodzio Meble – nagranie od Mariusza wprost z drogi ekspresowej S8.

Czytelnik Mariusz podesłał film, na którym widać 11 identycznych Fordów Transitów z zabudową kontenerową.

Samochody jechały po S8 w stronę Wrocławia, a nagranie powstało w piątek 24 stycznia około godziny 15:00 na wysokości Kępna.

Reklama

Co prawda samochody widoczne na filmie nie zostały jeszcze oklejone, ale jak twierdzi Mariusz, wszystkie miały tablice rejestracyjne zaczynające się na DOL, co mocno sugeruje, że białe dostawczaki z floty Bodzio Meble.

Zobacz też: Hyundai H350 znika z Europy – w Polsce zostały ostatnie sztuki

Warto tutaj wspomnieć, że Bodzio Meble (od imienia dyrektora generalnego i założyciela spółki) Bogdana Szewczyka) to jeden z największych w Polsce producentów mebli dysponuje flotą około 300 samochodów dostawczych do dystrybucji swoich produktów.

Przez lata ta dolnośląska firma użytkowała dostawcze Lubliny (a dokładniej Intralle Lublin 3), a dopiero w 2019 roku na polskich trasach pojawiły się nowe Hyundaie H350 z silnikiem 2.5 CRDi o mocy 150 KM.

Niestety, koreański dostawczak wycofany został w ubiegłym roku z polskiej i europejskiej oferty, co tłumaczyć może kolejną markę w parku maszyn Bodzio Meble.

Jak widać na załączonym filmie nowe Fordy Transity z zabudową kontenerową dalej nie mają kabin sypialnych w postaci chociażby „kurników”, a jedynie spoiler dachowy.

Na pewno pod maską Transitów pracuje 2-litrowa jednostka turbodiesla, ale czy to wariant 105, 130 czy 170 KM, tego niestety nie wiem, ale może któryś z Czytelników mógłby podpowiedzieć w komentarzu?

Może jakieś info o zabudowcy też da radę wspólnymi siłami ustalić?

Źródło zdjęć i filmu: Mariusz, zdjęcie Lublinków: truck-spotters.eu

Podziel się: