Reklama
stats

Gladiator w stanie częściowego rozkładu. Wpadło 5 „rozbieraków”

Gladiator w stanie częściowego rozkładu. Wpadło 5 „rozbieraków”

Można rzec, że skradziony na Pomorzu Jeep Gladiator był już w stanie częściowego rozkładu. W „dziupli” policjanci zatrzymali 5 „rozbieraków”.

Policjanci z komisariatu w Gniewkowie, w ramach współpracy z funkcjonariuszami z Rumi ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie gminy może znajdować się pojazd skradziony na terenie województwa pomorskiego warty 270 000 złotych pick-up.

We wtorek 21 maja policjanci wkroczyli na teren wytypowanej posesji. W trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego znaleziono poszukiwanego pick-upa. Samochód był już w stanie daleko posuniętej rozbiórki na części.

Reklama

Na miejscy zatrzymano czterech mężczyźni w wieku od 31 do 49 lat – to mieszkańcy gminy Gniewkowo i Rojewo. Gladiator wraz z wieloma podzespołami został przez policjantów zabezpieczony.

 Do sprawy odzyskanego pick-upa zostało zatrzymanych łącznie pięciu mężczyzn – każdy z nich usłyszał zarzut paserstwa.

Ostatecznie na podstawie zebranych dowodów wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa a w środę 22 maja doprowadzono ich do prokuratury, gdzie postanowiono o objęciu ich do czasy rozprawy policyjny dozorem.

Tego samego dnia na terenie gminy Gniewkowo zatrzymany został kolejnego mężczyznę, który ma związek z przestępstwem. 46-letni mieszkaniec Gniewkowa również usłyszał taki sam zarzut, jak pozostała czwórka.

Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i ma wiele wątków. Natomiast warto przypomnieć, że za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 13 =