Reklama

III edycja Floty Dostawczej – relacja dostawczakiem.pl (wideo, foto)

III edycja Floty Dostawczej – relacja dostawczakiem.pl (wideo, foto)

Prezentacje aut dostawczych i różnych typów zabudów, a do tego jazdy testowe – tak w skrócie wyglądała III edycja Floty Dostawczej w Twierdzy Modlin.

Flota Dostawcza 2017 to event zorganizowany 7 czerwca w Twierdzy Modlin przez magazyn Flota skierowany dla osób zarządzających firmowymi parkami samochodów użytkowych do 3,5 tony.

Poszczególni uczestnicy zaproszeni na III edycję Floty Dostawczej mogli nie tylko zobaczyć na własne oczy wiele różnych modeli samochodów, ale też przejechać się zabudowanymi już dostawczakami.

Reklama

Sporo było kurierskich furgonów, kontenerów, izoterm, a nawet na testach widziałem autolawetę na bazie Mercedesa Sprintera oraz międzynarodówkę na podwoziu Renault Master. A skoro już mowa o Masterze…

Jedną z ciekawszych zabudów zaprezentowanych na imprezie było 10-paletowe Renault Master z przedłużaną kabiną (link poniżej).

Zobacz też: 10-paletowa skrzynia Carpol dla Renault Master z kabiną Spojtrak

Poza tym Renault Polska zaprezentowało na odpowiedni przygotowanym torze off-roadowym możliwości terenowe modelu Master 4×4. Według zapowiedzi przedstawicieli francuskiej uterenowiona wersja Masterki pojawić się ma w polskiej ofercie w okolicach września tego roku, a dopłata za napęd 4×4 wynieść ma około 50 000 złotych.

Volkswagen Samochody Użytkowe pokazał, jak działają  poszczególne układy asystujące montowane w II generacji Craftera.

– Przygotowaliśmy specjalny plac manewrowy, na którym prezentujemy najnowsze systemy wspierające kierowcę, w tym Trailer Assist automatycznie manewrujący samochodem z przyczepą podczas parkowania, czy Park Assist pomagający w parkowaniu równoległym – tłumaczyła Magda Piekarczyk z Volkswagen Group Polska.

Poza tym uczestnicy Floty Dostawczej 2017 mogli zobaczyć nowego Craftera zaadaptowanego na kampera przez firmę EBAC (zdjęcie obok).

Podsumowując, muszę przyznać, że takie nagromadzenie w jednym miejscu różnych modeli dostawczaków i różnych zabudów to bardzo ciekawe doświadczenie.

Podziel się: