WITD Lublin zatrzymało ważące prawie 8 ton Iveco Daily

WITD Lublin zatrzymało ważące prawie 8 ton Iveco Daily

Aż 7 900 kilogramów ważyło zatrzymane przez lubelskie WITD Iveco Daily, które przewoziło spory transport środków czystości.

No cóż. Nie ma się co dziwić, że „krokodyle” są wyczulone na Iveco Daily. Tym bardziej na takie ze sporej wielkości plandeką, na bliźniakach, a nawet z windą samozaładowczą. Przecież już „na pusto” taka Ivonka może nie mieścić się już w 3,5-tonowej masie własnej, o DMC nawet nie wspominając.

Zobacz też: 3,7 tony na pusto – kolejne na niby 3,5-tonowe Iveco Daily III

Reklama

Nie ma się więc co dziwić, że przeprowadzający kontrole w czwartek 1 czerwca drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Kamień inspektorzy z WITD Lublin zaprosili na szczegółową kontrolę takie właśnie Iveco.

Zarejestrowany – a jakże by inaczej – na 3,5 tony bus ważył 7,9 tony, więc inspektorzy nałożyli na kierowcę tej „ciężarówki” maksymalny 500-złotowy mandat oraz nakazali rozładować nadwyżkę towaru.

Zobacz też: 10-paletowa skrzynia Carpol dla Renault Master z kabiną Spojtrak

Oczywiście pewnie niektórzy pomyślą bądź napiszą w komentarzu, że to wersja z większym DMC i, że to w ogóle Iveco, więc wzięłoby i z 10 ton. Mnie bardziej zastanawia dlaczego „krokodyle” nie zważyły tego busa bez towaru? Możliwe, że skończyłoby się zabraniem też dowodu rejestracyjnego, bo zbudowany na ramie Daily z podwójnymi kołami, sporą zabudową i do tego windą musi swoje ważyć…

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: