Reklama
stats

Inspektorka ITD wjechała VW T6 w BMW na A4 – dostała pouczenie

Inspektorka ITD wjechała VW T6 w BMW na A4 – dostała pouczenie

W poniedziałek 11 stycznia inspektorka ITD wjechała służbowym VW T6 w BMW na autostradzie A4. Kobieta od policjantów dostała pouczenie.

Do typowego najechania na tył poprzedzającego pojazdu doszło około godziny 9:20 rano na 151. kilometrze autostrady A4 pod Wrocławiem.

Kierująca radiowozem inspektorka ITD nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do kolizji z BMW serii 4 – w osobówce aż doszło do przesunięcia tylnej osi.

Reklama

Jak informował portal 24wroclaw.pl, obie jadące służbowym Volkswagenem T6 inspektorki uskarżały się na dolegliwości związane z kolizją a jeden pas po tym zdarzeniu drogowym został całkowicie zablokowany.

Zapytałem kolejnego dnia, czyli we wtorek 12 stycznia, rzecznika prasowego KMP Wrocław o szczegóły dotyczące tego zdarzenia, a przede wszystkim o to, jakie konsekwencje poniosła sprawczyni tejże kolizji.

Zobacz też: Kolizja z udziałem busa ITD – inspektor ukarany… pouczeniem

Odpowiedź otrzymałem dopiero w piątek 15 stycznia, po kilku telefonach przypominających o tej prostej – wydawałoby się – do ustalenia kwestii.

– Z ustaleń policjantów wynika, że na 151 km autostrady A4 kierująca VW najechała na tył pojazdu BMW, czym doprowadziła do kolizji drogowej. Wobec tego, że warunki meteorologiczne były obiektywnie niekorzystne, sprawczyni poczuwała się do winy i żadna z osób nie wymagała hospitalizacji, kobieta została pouczona – odpisał sierżant sztabowy Dariusz Rajski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pisałem w styczniu 2017 roku o bardzo podobnej kolizji z udziałem radiowozu ITD na DK nr 12 pod Radomiem. Wtedy winny kolizji inspektor także otrzymał pouczenie zamiast mandatu karnego.

Źródło zdjęć: 24wroclaw.pl

Podziel się: