ITD Gdańsk – 203 przeładowane busy w 4 miesiące

ITD Gdańsk – 203 przeładowane busy w 4 miesiące

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku w ciągu ostatnich 4 miesięcy zatrzymali 203 przeładowane busy z 3,5-tonowym DMC.

W środę 12 lipca inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska prowadząc kontrole na terenie stolicy województwa pomorskiego zatrzymali 6 pojazdów użytkowych z 3,5 tonową dopuszczalną masą całkowitą.

Zobacz też: Używany: Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

Reklama

Po skierowaniu ich na punk wagowy przy ulicy Armii Krajowej okazało się, że każdy z tych 6 busów był przeładowany. „Rekordzista” tego dnia ważył 7,6 tony, co biorąc pod uwagę jego wpisaną w dowód rejestracyjny ładowność oznacza przekroczenie jej o ponad 800% (zdjęcie obok).

Gdańskie „Krokodyle” nałożyły na każdego z kierowców przeciążonych pojazdów mandaty na łączną kwotę 2 000 złotych.

Ponadto inspektorzy nakazali kierowcom przeładownie nadmiaru towaru na inne pojazdy ciężarowe, chociaż w jednym przypadku wydano decyzję o skierowaniu busa na parking administracyjny.

Najciekawszą informacją jest jednak to, że WITD Gdańsk pochwalił się przy okazji statystykami dotyczącymi 3,5-tonowych „ciężarówek”.

Uwaga! W ostatnich czterech miesiącach tego roku inspektorzy z gdańskiego oddziału ujawnili 203 przypadki przeciążenia pojazdów z DMC do 3,5 tony, które zakończyły się mandatami karnymi dla kierujących na kwotę blisko 60 000 zł.

Zobacz też: Test: MAN TGE 3.140 – dostawczy superMAN? (wideo, zdjęcia)

Jakby nie liczyć wychodzi około 50 przeładowanych dostawczaków na miesiąc, a dzieląc 60 000 złotych na 203 kierowców wychodzi średni mandat w wysokości… 296 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Gdańsk

Podziel się: