ITD Gorzów: ukraińskie Iveco Daily ważyło prawie 9 ton

ITD Gorzów: ukraińskie Iveco Daily ważyło prawie 9 ton

Jak widać na załączonych obrazkach także ukraińskie busy jeżdżą przeładowane. I to aż o 5,4 tony – gorzowskie ITD zatrzymali ważące 8,9 tony Iveco Daily.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili w czwartek 15 grudnia działania Pojazd ten został poddany kontroli ważenia na drodze krajowej nr 92 w okolicach miejscowości Wilkowo w powiecie świebodzińskim.

Wśród zatrzymanych do kontroli tego dnia pojazdów było Iveco Daily III, które przewoziło ładunek z Niemiec na Ukrainę.

Reklama

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Niebieski furgon na bliźniakach został wytypowany do kontroli na podstawie wskazania preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów. Po sprawdzeniu dokumentów i rzeczywistej masy okazało się, że zarejestrowana na Ukrainie na 3,5 tony Ivonka w rzeczywistość jest mocno przeciążona. Jej waga przekraczała dopuszczalną masę całkowitą o przeszło 150 procent!

Zobacz też: Auta dostawcze z akcyzą, bo na głosowanie nie przyszło dwóch posłów?

Rzeczywisty nacisk na przednią oś „blaszaka” wynosił 2 600 kilogramów, a na tylną aż 6 300 kilogramów (zdjęcie obok), chociaż – według dokumentów – pojazd miał tylko 1 100 kilogramów ładowności.

Gorzowscy inspektorzy ukarali kierowcę maksymalnym 500-złotowym mandatem karnym, a do tego zakazano mu dalszej jazdy do czasu wyładowania nadmiaru ładunku z busa.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: