Reklama
stats

IV Rajd Żuka w Zakroczymiu z patronatem dostawczakiem.pl

IV Rajd Żuka w Zakroczymiu z patronatem dostawczakiem.pl

Już 10 czerwca 2017 roku w Zakroczymiu odbędzie się IV Rajd Żuka – jedyna tego typu impreza w Polsce w całości poświęcona zabytkowym pojazdom użytkowym.

Już za nieco ponad miesiąc na rynku w Zakroczymiu pojawi się kilkadziesiąt zabytkowych Żuków, Nys, Tarpanów i innych wiekowych dostawczaków.

Oficjalny start IV edycji rajdu rozpoczyna się o godzinie 10:00 na zakroczymskim rynku, a wśród wszystkich biorących udział w imprezie dostawczaków, na starcie wybierany zostanie ten najładniejszy a jego właściciel otrzyma Puchar Elegancji.

Reklama

Zobacz też: Żuk z silnikiem 150 KM z Omegi za 75 000 złotych

IV Rajd Żuka ma charakter turystyczny z elementami nawigacyjnymi, a jego uczestnicy będą przemierzać malowniczą Ziemią Zakroczymską nawet i po gruntowych drogach.

W imprezie wziąć mogą udział auta o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, w tym pojazdy specjalne.

Organizatorzy jeszcze ostatnie przyjmują zgłoszenia, a w rajdzie wziąć może udział każdy Żuk (od początku do końca produkcji, czyli 1998 roku) i Nysa (od początku do końca produkcji, czyli 1994 roku).

Oprócz tego do udziału w imprezie dopuszczone zostaną także inne auta użytkowe produkcji polskiej (do 1994 roku) oraz zagranicznej (do 1989 roku).

Zobacz też: Dostawcze klasyki – dostawczakiem.pl z wizytą w Holandii (zdjęcia)

Według organizatorów, na IV Rajd Żuka zapisanych jest już 80 załóg, więc jeżeli chcesz zobaczyć w jednym miejscu sporo Żuków, Nys, Tarpanów i innych użytkowych klasyków warto pojawić się w 10 czerwca w Zakroczymiu. Ja się wybieram!

Źródło grafik: Facebook/Rajd Żuka

Podziel się: