Reklama

Iveco Daily I generacji do kupienia na olx – to ten od Złomnika

Iveco Daily I generacji do kupienia na olx – to ten od Złomnika

Piękne Iveco Daily I generacji jest do kupienia na olx.pl. Tak, to ten furgon od Złomnika 🙂 Sprzedający chce za tego „Dajlaka” 14 999 zł.

Przeglądając ogłoszenia na olx.pl znalazłem odremontowane Iveco Daily, które już kiedyś widziałem. To ten egzemplarz gościł u Złomnika w jednym z jego filmów – początkowo bohaterem miało być BMW E36, ale… Zresztą sami zobaczcie! 🙂

Zobacz też: Prototypowe Lubo i kabiny Pasagona – zdjęcia z lubelskich zakładów

Reklama

Wystawiony na sprzedaż furgon ma 5743 mm długości i 2610 mm wysokości – ciężko pod blokiem będzie go zaparkować.

Sprzedający wycenił swoje niebieskie Iveco Daily 35-8 z 1983 roku na 14 999 złotych (do negocjacji) i wydaje się to uczciwą ceną, bo poza furgonem w niezłej kondycji (polecam rzucić okiem na komorę silnika), to egzemplarz z ciekawą historią, który woził kiedyś… beton luzem.

Jeżeli jednak ktoś bardziej pragmatycznie chciałby podejść do tej oferty sprzedaży, to takim włoskim klasykiem można zawsze coś przewieźć, chociaż 72-konny silnik SOFIM (Societe Franco-Italiana Motori) o pojemności 2445 ccm nie jest tytanem mocy.

Warto jednak przytoczyć kilka dodatkowych danych technicznych, aby pokazać jaka przepaść dzieli współczesne dostawczaki od takiego 38-letniego Daily zbudowanego oczywiście na ramie.

Zobacz też: Test: klasyczne vany Mercedesa kontra Sprinter 2020 (wideo, zdjęcia)

Jednostka SOFIM o oznaczeniu 8140.61 przekazuje oczywiście napęd na tylne koła, w tym wypadku bliźniaki.

Maksymalny moment obrotowy dochodzący do 147 Nm przy 2400 obr./min. generowany przez 4-cylindrowego wolnossący silnik Diesla to znana z trwałości konstrukcja jeszcze z pośrednim układem wtryskowym.

Warto przy okazji wspomnieć, że ten typoszereg „Dajlaka” występował także jako Fiat Daily, OM Grinta, Alfa Romeo AR8 czy Zastava Rival.

W każdym razie, jeżeli ktoś chciałby zakupić dostawczego klasyka, którego rzadziej można spotkać na ulicy niż chociażby Porsche „911-tkę” chłodzoną powietrzem, to bezpośredni link znaleźć można TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: