Reklama

Iveco Daily miało 590 kg ładowności – ważyło 6,4 tony

Iveco Daily miało 590 kg ładowności – ważyło 6,4 tony

Kieleccy inspektorzy zatrzymali do kontroli Iveco Daily IV z zabudową kontenerową, które miało 3 490 kg DMC. W rzeczywistości bus ważył 6 400 kg.

We wtorek 4 lipca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach prowadzili kontrole na DK nr 7 w miejscowości Miąsowa.

Zobacz też: Elektryczny Mercedes Sprinter będzie produkowany w Düsseldorfie

Reklama

Wśród sprawdzanych tego dnia pojazdów było Iveco Daily IV generacji z niemałą zabudową kontenerową, a do tego na bliźniakach. Co ciekawe, kierowcą tego busa o oficjalnej ładowności na poziomie 590 kg był jego właściciel.

Po sprawdzeniu dokumentów auta oraz weryfikacji rzeczywistej masy samochodu okazało się, że mające 3 490 kg dopuszczalnej masy całkowitej Iveco waży 6 400 kg.

Przewoźnik oczywiście ukarany został mandatem karnym na przeładowanie pojazdu, a do tego wydano mu zakaz dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru towaru.

Najciekawsze jednak jest to, że kieleckie „Krokodyle” w oficjalnym komunikacie nazwały ten przypadek :rekordowym przeciążeniem pojazdu”. Nawet pojawia się informacja, że „inspektorzy byli wstrząśnięci”.

Zobacz też: Międzynarodówką uciekał przed ITD – zamiast 3,5 wyszło 6,6 tony

Nie wiem, chodzi o tu o tegoroczny „rekord” wojewódzki, powiatowy, czy gminny, ale niejednokrotnie sam pisałem o zdecydowanie bardziej karkołomnych próbach uczynienia z 3,5-tonowego (3,5 tonowego przynajmniej w dokumentach) busa pełnoprawną „solówkę”. Dotyczy to także województwa świętokrzyskiego, a przypominam o tym w linku podanym powyżej o uciekającej przed ITD międzynarodówce.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: