Iveco Daily trzymało się dosłownie na drutach

Iveco Daily trzymało się dosłownie na drutach

Fatalny stan techniczny i 1,7 tony ponad DMC – inspektorzy z iławskiego ITD zatrzymali do kontroli Iveco Daily, które próbowano naprawiać metodą „na drut”.

Inspektorzy z oddziału w Iławie, który podlega Wojewódzkiemu Inspektoratowi Transportu Drogowego w Olsztynie, zatrzymali w środę 20 kwietnia białe Iveco Daily, które już z daleka zwracało na siebie uwagę.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

W wyniku kontroli okazało się, że pojazd mający dopuszczalną masę całkowitą do 3,5 tony ważył w rzeczywistości 5,2 tony. Do tego inspektorzy stwierdzili, że Iveco ma uszkodzony układ wydechowy, niesprawne oświetlenie, uszkodzenia w kolumnie kierowniczej a także wycieki płynów eksploatacyjnych.

Do tego przedni zderzak trzymał się na stalowym drucie, a na tylnej osi opony miały różną rzeźbę bieżnika. Jakby tego było mało inspektorzy stwierdzili również, że uszkodzone jest mocowanie skrzyni ładunkowej, które również „naprawiono” drutem stalowym, co niby miało zabezpieczyć ładunek przed przemieszczeniem!

Zobacz też: Używany dostawczak – poradnik kupującego (zdjęcia)

W wyniku kontroli ITD zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu wraz z zakazem dalszej jazdy, a kierowcę ukarano mandatem karnym.

Źródło zdjęcia: WITD Olsztyn

Podziel się: